Vidaus faneruotos durys
Kalbant apie medienos masyvo duris reikėtų paminėti, kad dauguma mūsų šalies gamintojų gali pasiūlyti tik kelių rūšių medienos duris, dažniausiai uosines, truputį pigesnes pušines ar pačias brangiausias – ąžuolines. Tuo tarpu natūraliu lukštu dengtų durų gamintojai siūlo gerokai didesnį pasirinkimą. Galima rinktis iš nepriekaištingos kokybės bambukų, riešutmedžių, šviesintos ar tamsintos ąžuolų, konginių gyslamedžių (angl. zebron), miletijų (angl. wenge), raudonmedžių, uosių, klevų, beržų, vyšnių, juodalksnių, bukų ar kitos medienos, įvairių modelių, raštų ir įstiklinimo variantų.
Norint išgauti reikiamą atspalvį, suderinti durų spalvą su kitomis interjero detalėmis, medienos lukštą galima papildomai apdoroti beicu. Tokių beicų spalvinė gama itin didelė, todėl architektai, interjero dizaineriai ir užsakovai visuomet gali pasirinkti tinkamiausias duris pagal kiekvieno individualius poreikius ir reikalavimus. Specialistų teigimu, Lietuvoje šiuo metu populiariausias tamsios spalvos miletijų medienos lukštas, o kalbant apie medienos paviršius, pastebėtina, kad šiandien itin populiaru interjeruose taikyti linijinio lukšto fanerą. Dėl skirtingų gamybos būdų medienos lukštas gali perteikti natūralią medienos struktūrą (šiuo metu populiariausia – linijinė) arba tik spalvą. Jau ilgą laiką nekintanti kita tendencija – visais laikais populiarus stiklas. Kuo daugiau duryse stiklo detalių, tuo jos atrodo lengvesnės, estetiškesnės. Dominuoja baltas matinis arba skaidrus stiklas, tačiau užsakovas gali pasirinkti bet kokios spalvos stiklą. Durims stiklinti gali būti naudojami ir vitražiniai stiklai.
Gamybos metu faneruotų vidaus durų paviršius dengiamas natūralios medienos lukštu (lakštas prie pagrindo klijuojamas karštu presu), o vėliau – laku. Durų staktos ir durų varčios briaunos gaminamos iš kietmedžių masyvo – tai padidina durų briaunų atsparumą mechaniniams pažeidimams. Durų slenksčiai taip pat gaminami iš kietmedžių (ąžuolų, uosių) medienos. Durų užpildui naudojamos kiaurymėtosios (perforuotosios) medienos drožlių plokštės. Šios specialiai durims gaminamos plokštės sumažina vidinių durų svorį ir išsiskiria geresnėmis garso izoliacijos ypatybėmis. Šiose duryse horizontaliai išdėstytos kiaurymės sugeria garsą. Užpildui gali būti naudojamos ir pilnavidurės drožlių plokštės (durims iš laiptinės į butą), ir specialūs užpildai, skirti garsą izoliuojančioms ir priešgaisrinėms durims.