Susisiekime: +370 699 24269

Kokių išmatavimų durų angas planuoti statant namą

Kokių išmatavimų durų angas planuoti statant namą

 

Apie duris verta pradėti mąstyti jau tada, kai pradeda kilti namo sienos. Reikia numatyti tikslią jų vietą, aukštį ir plotį. To nepadarius, vėliau gali tekti paploninti piniginę didesne suma, nei planavote, nes nestandartinių durų kaina, palyginti su standartinėmis, yra žymiai didesnė.

 

Vidaus durys

Angos aukštis standartinėms durims siekia 2,05– 2,15 cm, plotis – 70, 80 ar 90 cm, o sienos storis – apie 12 cm. Durų standartų yra daug ir, jei norite durų pagal savo interjerą, skonį ir kokybiškų, geriausia rinktis vieną kurį nors.

 

Žinoma, visos vidaus durys turi derėti bendroje Jūsų busto architektūrinėje koncepcijoje ir proporcijose. Durų spalvos, rankenos ir kiti puošybos elementai ne mažiau svarbūs kriterijai, renkantis duris. Juk durys statomos ilgam.

 

Pasirinkite patogų durų dydį ir tinkamiausią atidarymo kryptį

 

Tualeto durys anksčiau būdavo 60 cm pločio. Tačiau į tą patalpą vaikštoma ne taip jau retai, taigi patogiau bus, jei durys bus platesnės – 70 arba 80 cm. Gyvenamojo kambario durys irgi neturi būti pernelyg siauros – geriausia, jeigu jos bus apie 80 cm, ypač, jeigu kambarys nedidelis: plačios durys vizualiai išplečia erdvę.

 

Į svetainę irgi reikėtų platesnių durų – apie 90–100 cm. Jokių taisyklių nėra – tiesiog verta pagalvoti apie patalpos paskirtį ir pasirinkti patogų durų plotį bei aukštį. Į kurią pusę atidarinėti duris, priklauso nuo to, kokias patalpas jos jungia: patalpų dydžio, išdėstymo bendroje erdvėje, elektros lizdų vietų. Geriau rizikuokite taupydami tiems įrenginiams, kuriuos nesudėtinga ir nebrangu pakeisti. Duris pakeisti nesudėtinga, tačiau nepigu.

Palikite komentarą

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas