Susisiekime: +370 699 24269

Patarimai renkantis vidaus duris

Patarimai renkantis vidaus duris

 

Vidaus durys – interjero detalė, kuri turi būti apgalvota jau projektuojant pastatą. Jos turi derėti prie bendros architektūrinės koncepcijos ir proporcijų. Lyginant su lauko durimis, vidaus durys gerokai įvairesnės, skiriasi jų konstrukcija, apdaila ir kiti puošybos elementai. Durys gali būti su stiklais ir be jų. Jei kambario sienos atrodo nuobodžiai, interjerą galima pagyvinti kontrastingomis durų spalvomis, ryškiomis staktomis ar kitomis įdomiomis detalėmis.

 

Vidaus durys

Anksčiau buvo reikalaujama, kad durys atsidarytų evakuacine kryptimi. Dabar dažniausiai daroma atvirkščiai, kad nelaimės atveju gelbėtojams būtų patogu patekti į pastato vidų. Svarbu, kad visose patalpose, per kurias vaikšto žmogus, atsidarius durims būtų patogu. Tolimiausio kambario durys turėtų atsidaryti link sienos. Atidarytos durys turi užimti kuo mažiau kambario erdvės. Įprastai kambario durų spalva turėtų būti derinama prie sienų ir grindų spalvos. Tualeto, vonios duris dažniausiai stengiamasi užmaskuoti, todėl jos dažomos ta pačia spalva kaip ir sienos.

 

Vidaus durų pasirinkimas, be abejo, priklauso nuo užsakovų pajamų, amžiaus, būsto paskirties – ar statoma sau, ar durų reikia laikinam būstui, estetikos suvokimo ir daugelio kitų kriterijų. Vienas dažnesnių reikalavimų Lietuvoje − medžiagų natūralumas, todėl užsakovai dažniau renkasi natūralios medienos masyvą ar lukštą. Kitiems svarbesnis patvarumo kriterijus. Pavyzdžiui, pasak specialistų, vyresnio amžiaus pirkėjai taip pat linkę rinktis medienos masyvo duris. Jaunesnio amžiaus užsakovų poreikiai įvairesni. Pastariesiems būdingas laisvesnis požiūris, neretai durų pasirinkimą lemia vien estetiniai aspektai.

 

Medienos masyvo durys mūsų šalyje dažniausiai gaminamos iš pušies, nes pušis – ganėtinai higroskopinis medis. Tai reiškia, kad pasikeitus tokiems faktoriams, kaip temperatūra ir drėgmė, durų sudedamieji elementai gali keisti savo geometrinius matmenis. Tai būdinga ir ąžuolui, vyšniai, raudonmedžiui ir kt. Tačiau nežiūrint į estetinį patrauklumą tokios durys yra sunkios, todėl kyla persisukimo pavojus. Siekiant išvengti šių trūkumų, gaminant duris turi būti laikomasi eilės griežtų reikalavimų, todėl kokybiškų masyvo durų gamybos procesas palyginti brangus.

 

Medienos masyvo durys, nors ir tebėra populiarios Lietuvoje, tačiau negali patenkinti daugelio užsakovų estetinių poreikių, priešingai negu natūraliu medžio lukštu dengtos durys, kurių pasirinkimas gerokai didesnis, be to, šių produktų ir medžiagų gamintojai nuolat stebina rinką naujais pasiūlymais.

Palikite komentarą

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas